Camp and Travel Nedir?

Camp and Travel kültürel değişim programı kapsamında, Amerika’da yazları düzenlenen kamplara katılan 18 yaş altındaki çocuklarla ilgilenecek, kamp süresince çocukların katıldıkları aktivitelerde onlara yardımcı olacak kamp danışmanı (camp counselors-leader) pozisyonunda çalışabilecek nitelikteki katılımcılar aranmaktadır. Yurtdışından katılımcıları kabul eden program kapsamında katılımcılar kamplara kabul edildikleri taktirde yasal çalışma hakkı olarak program süresinde Amerika’daki kamplarda kalabilir ve kamp bitiş tarihinden itibaren 1 aya kadar Amerika’da gezmek için kalabilirler.

Amerika Kültürel Değişim Programı

Farklı ülkelerden programa katılmak için başvuru yapan katılımcılar Amerikan hükümeti tarafından resmi olarak yetkilendirilen Camp programının resmi sponsorlarının danışmanlarınca ilgilendiği alanlar ve sahip oldukları yeteneklere göre değerlendirilir ve eğer programa uygun olduğunu düşünür ise katılımcıların başvurularını  kabul eder ve onları sahip oldukları özelliklere uygun kamplara yetiştirirler. Program süresi katılımcıların yerleştirildikleri kamplara göre değişmekle birlite en az 8 haftadır. Bu süre 15 haftaya kadar uzayabilmektedir.

  • Orta seviyede İngilizce bilgisine sahip olmak
  • 19- 26 yaşında olmak
  • Sağlık problemi olmamak
  • Sabıka kaydı olmamak
  • Haziran-Ağustos aylarında Amerika’da olabilmek
  • Pozitif, esnek ve  kendinden emin bir tutuma sahip olmak

Program süresi min. 9 hafta (63 gün) ila 15 hafta arasında sürmektedir. Bu süre kampın katılımcılarla yaptığı anlaşmaya göre belirlenir. Haziran-Ağustos aylarında Min. 9 hafta olarak yapılan program anlaşması gereki durumlarda uzatılabilir ve katılımcı ek süre ile birlikte ekstra maaş alır.

Camp and Travel programının katılımcılarına Amerika’ya gidiş-dönüş uçak bileti maliyeti program sponsoru tarafından karşılanacaktır.

Camp and Travel programı kapsamında, kamplar çalışanlarına konaklama sağlamakla yükümlüdürler. Katılımcıların konaklamaları kampın içerisinde yer alır. Konaklanacak yerler ağaç veya prefabrik evlerde veya yatakhanelerdir. Odalar 4 ila 10 kişiliktir. Katılımcıların konaklamalar konusunda beklentilerini düşük tutmaları önerilir.

Camp and Travel programı kapsamında, kamplar çalışanlarına ücretsiz yeme-içme sağlamakla yükümlüdürler. Katılımcılar kampta çalıştıkları süre boyunca yeme-içme konusunda herhangi bir harcama yapma ihtiyacı duymamaktadır.

Camp Counselor (Kamp Danışmanı) Maaşı

Kamp Danışmanlarının maaşı program sonunda min. 900- 1100 USD arasında yaş aralığına göre değişmektedir. Bu maaş 63 günlük yani 9 haftalık çalışma karşılığında verilmektedir. Bu sürenin üzerinde kampta çalışılan her gün +30 USD maaş alınmaktadır.

Support Stuff (Destek Ekibi) Maaşı

Destek ekibi çalışanlarının maaşı min. 1100 – 1400 USD arasında yaş aralığına göre değişmektedir. Bu maaş 63 günlük yani 9 haftalık çalışma karşılığında verilmektedir. Bu sürenin üzerinde kampta çalışılan her gün +35 USD maaş alınmaktadır.

Kamp Danışmanı Destek Ekibi
Min. Süre 9 hafta (63gün) 9 hafta (63gün)
Maaş-USD 900-1100 1100-1400
Ekstra gün 30 USD 35 USD
1,021HayranlarBeğen
368TakipçilerTakip et
676TakipçilerTakip et
345AbonelerAbone ol