Camp and Travel programıyla Amerika’da hangi kamplarda çalışabilirsiniz? Ne tür kamplar var gibi sorularınız için CAT programı katılımcılarının çalıştığı kamp çeşitlerini sizler için listeledik.

Traditional/Private Camps (Geleneksel Kamplar)

Şirketler veya aileler tarafından kurulmuş kamplardır. Dünyanın dört bir yanından katılan 16 yaş altı gençler için yapılmaktadır. Kamplarda çalışacak olan uluslararası öğrencilerin önderliğinde yapılan bir çok eğitim ve öğretim fırsatı sunar. Sanat adına çalışmalar, outdoor aktiviteleri, su sporları, medya ve müzik bunlardan bir kaçıdır.

Daily Camps (Günlük Kamplar)

Yerel bölgelerde kurulan ve 16 yaş gençlerin katıldığı kamp çeşididir. Kampta gece konaklama yoktur. Kampların çoğu hafta içi sabah 8 akşam 5 çalışmaktadır. Günlük kampa katılan çocuklarla birlikte, outdoor aktiviteleri, yüzme, spor, trekking gibi aktiviteler yapılmaktadır.

Underprivileged Camps (İmkanları sınırlı çocuklar için kamplar)

Bu kamplar hayır ve destek kurumları tarafından sosyo/ekonomik durumu yetersiz olan ailelerin çocukları için düzenlenmektedir. Düzenlenen bu kamplara ücretsiz olarak katılım sağlarlar.

Single Gender Camps (Kızlara veya Erkeklere Özel Kamplar)

Kamptan kampa değişiklik gösteren bu kategoride kamplara sadece kız veya sadece erkek katılımcılar katılabilir. Kamplarda çalışan öğrenciler de buna göre seçilmektedir. Konaklamalar da aynı şekilde birbirinden farklıdır.

Special Needs Camps

Özel ilgiye ihtiyaç duyan genç ve çocuklara yönelik olan bu kampta özel durumları olan çocukların ve gençlerin etkinlik programlarına yönelik düzenlenen kamplardır.

1,021HayranlarBeğen
368TakipçilerTakip et
676TakipçilerTakip et
345AbonelerAbone ol